Barbara Medniece

Par Sevi:

Es atrodu Sevi kustībā – reiz sapratu, ka tā varu nosaukt stāvokli, kurā es jūtos

vislabāk. Tikpat svarīgi man ir saņemt savu ikdienas miera devu, kaut uz brīdi, taču labāk, ja “brīdis” ieilgst….Es vēlos un es varu pašatjaunoties – doma/nodoms, kura visbiežāk (pa)vada mani prakses laikā.

Šo un ne tikai es vēlējos savienot kopā, un tādēļ pēc daudziem gadiem meklējumu pievērsos jogas praktizēšanai un tās izzināšanai kā Dzīves mācību, kas arvien turpina atklāt man Sevi un ieraudzīt arī citus it kā no jauna….tik tik interesanti….

Atceros sevi domājam par to cik gan noderīga Cilvēka būtībai kopumā ir regulāra jogas prakse…Kāpēc? Arī ar gaišuma un viegluma izjūtu Sevī jau būtu pietiekami labi…taču vai ir vēl kas?….Tas var būt arī jebkurš cits nodoms, kurš ir svarīgs Sev šobrīd; tā var būt tābrīža pēkšņā apjausma……iedvesma, kurai piemīt spēks izmainīt un izmainīties)….man tas šķiet daudz…..:)

Par praksi:

Jogas nodarbībās stiprināsim Savu ķermeni un Būtību ar jogas asanām, Elpu, apzinātu pieeju Sev. Lai mēs izjustu plašāku Sevis izteiksmes iespēju spektru, izmantosim hatha yogas virknējumus plūstoši un statiski, aktīvāk un mazāk aktīvī (atkarībā no noskaņojuma, tēmas);  izbaudīsim ķermeņa un  Prāta pretestību savu robežu paplašināšanai. Izmantosim arī citu kustību sistēmu (pilates u.c.) elementus; palutināsim sevi ar stiepšanos abu – muskuļu un prāta atslodzei un lokanībai, ieelposim jaunu enerģijas devu  jau atbrīvotās ķermeņa daļās, piesātinot tās ar Spēku.

 

Turpat blakus apzināti elposim līdzi, izjutīsim meditācijas un relaksācijas atjaunojošo dabu ………Tā mēs pārmaiņus paši izraisīsim te Dzīvesprieku, te Mieru, un visbiežāk…….ieskatīsimies Sevī….., lai ietu kopsolī ar Sevi, caur Sevi pie Sevis, kā to arī apraksta Jogas mācība…….

Mēs kustēsimies kopā, lai ir interesanti, tomēr katrs individuāli, jo darāmais ir noderīgs atklājumiem par Sevi pašu. Kustību daudzveidība, kas veidos nodarbības savstarpēji atšķirīgas – gluži kā dzīvi dzīvojot, nevaram precīzi kopēt iepriekšējo dienu; savukārt to atkārtošana ļaus nostiprināt Sev vajadzīgo.

Nodarbības ir piemērotas dažādiem sagatavotības līmeņiem.