Sastrēgums vielmaiņā – 24.11.2010

Arvien vairāk mēs vēlamies izmantot dabas veltes un senās homeopātijas gudrības, kas dabiskā veidā var palīdzēt sakārtot mūsu veselībai un labsajūtai tik nozīmīgos vielmaiņas procesus.

Kas izraisa traucējumus?

Var būt daudzi iemesli, kas liecina par to, ka sākušies sastrēgumi cilvēka vielmaiņas procesu dabiskajā kārtībā. Protams, šīs pazīmes var ziņot arī par citām izmaiņām. Homeopāts EDGARS MEDNIS pievērš uzmanību, ka par traucējumiem liecina neraksturīga kāju salšana, straujš svara pieaugums vai tieši otrādi – tā zudums, hormonālas izmaiņas un citas pazīmes.

Tradicionālie iemesli, kas traucē vielmaiņas darbību, ir kaitīgi paradumi (regulāra alkohola lietošana, smēķēšana), nekvalitatīva pārtika un nesabalansēts uzturs, diēta bez šķiedrvielām, stress, nepietiekama atpūta, miega traucējumi, kā arī bieža antibiotiku lietošana, kas izjauc organisma dabiskos procesus. Vielmaiņas traucējumi var būt arī iedzimtu vai iegūtu slimību rezultāts.

Novērs pamatcēloni
Vielmaiņa ir sarežģīts un ļoti jutīgs process, tāpēc universāli padomi neder. Ir labs teiciens – kas der visiem, neder nevienam. Lai izraudzītos vislabāko veidu, kā sakārtot vielmaiņu, jāvērtē katra cilvēka diagnoze, sūdzības, arī viņa raksturs un paradumi. Svara pieaugums visbiežāk saistīts ar neveselīgu dzīvesveidu, piemēram, pārmērīgu ēšanu, ko stimulē stresa situācijas. Lai sakārtotu vielmaiņu, vispirms jādomā, kā samazināt stresu. Daudziem jāmācās atpūsties, jo viņi nekad nevar atslēgties no darba problēmām. Veca, bet aktuāla patiesība – ja spēsi dzīvot harmoniski, regulēt savu dzīvi tā, lai darbs un atpūta ir līdzsvarā, arī vielmaiņas problēmas mazināsies.

Organisma modinātāji
Vielmaiņas traucējumu novēršanā reizēm piemirstam dabisko ceļu. Pieņemot, ka organisms ir unikāla pašregulējoša sistēma, homeopātija iedarbojas saudzīgāk. Homeopātiskais preparāts ir kā labs pulksteņmeistars, kas noregulē smalko mehānismu, kā organisma modinātājs, kas stimulē vajadzīgos procesus.

Dabas veltes (augļi, dārzeņi, ogas) var labi palīdzēt stimulēt vielmaiņas procesus. Homeopāts iesaka dārzeņus lietot atsevišķi, nevis sajauktus, piemēram, ar krējumu vai majonēzi. Tā būs veselīgāk. Pieaugušajiem jāmācās no bērniem, kuri labprāt nošmaukstina burkānu vai kāli.

Var lietot piparmētru vai kādu citu nomierinošu (miegam, mieram) zāļu tēju. Nevajag aizmirst par garšvielām, kas palīdz gremošanas sistēmai, piemēram, ķimenēm, kardamonu, fenheli.

Vislabākais ieteikums – ieklausīties sevī. Nevar ieteikt obligāti dzert ingvera tēju ar citronu un medu, ja tā izraisa klaju nepatiku. Labāks rezultāts būs, ja izvēlēsies to, kas arī garšo, protams, ņemot vērā veselīga, pilnvērtīga un līdzsvarota uztura principus.

Lolita Rūsiņa, 24.11.2010

Copyright © POK.LV

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*

Lūdzu aprēķini! 47 − 42 =