Par homeopātiju – 24.08.2006

Dot stimulu

Medicīnā ienāk arvien modernākas tehnoloģijas un efektīvāki medikamenti, bet cilvēki slimo vairāk un smagāk. Varbūt pie tā vainojamas izvēlētās metodes un veids, kā mēs ārstējamies? Par to saruna ar Homeopātijas institūta valdes priekšsēdētāju pediatru homeopātu Edgaru Medni.

Kāpēc cilvēki tik plaši lieto ķīmiskos preparātus, proti, medikamentus, kuriem ir daudz nevēlamu blakusparādību? Ar ko izskaidrojams šis farmācijas biznesa uzvaras gājiens?

Tas lielā mērā ir pacienta izglītošanas jautājums. Klasiskās medicīnas zāļu iedarbības pamatideja, kad, iedzerot vienu ripiņu, pēc 15 minūtēm paliek labi, ir ļoti kārdinošs auglis. Turklāt medikamenti pieejami visās aptiekās, tos brīvi var iegādāties jebkurā diennakts laikā. Arī aptiekāri nereti grēko, paši iesakot smagus medikamentus.

Klasiskā medicīna bieži vien ir agresīva, bet homeopātija ir saudzīgāka, jo šiem preparātiem nav blakusparādību. Taču mēs esam kļuvuši par pēdējās instances ārstiem, jo cilvēks tikai tad meklē palīdzību pie homeopāta, akupunktūras speciālista vai citiem netradicionālās medicīnas speciālistiem, kad ar savu hronisko kaiti jau izstaigājis visus iespējamos dakterus un klīnikas. Bieži vien ar homeopātiju hroniskos gadījumos var daudz vairāk palīdzēt nekā ar citām metodēm. Homeopātija ārstē, nesagraujot citas organisma sistēmas.

Kāpēc mums ir tik daudz hronisku, neizārstējamu slimnieku?

Tas ir komplekss jautājums. Iemesls bieži vien ir laikus nepamanīti pirmie slimības simptomi. Cilvēks nav griezies pie ārsta, un kaite jau ir ielaista. Ļoti daudz ietekmē arī neveselīgs dzīvesveids un nepilnvērtīgs uzturs, kaitīgie ieradumi. Arī sliktā finansiālā situācija atstāj iespaidu uz konkrētās saslimšanas attīstības gaitu, jo medikamenti ir dārgi, un daudzi cilvēki, jo īpaši laukos, nevar atļauties tos nopirkt. Tāpēc pacienti nodarbojas ar pašārstēšanos vai no ārsta izrakstītajiem pieciem medikamentiem lieto tikai divus.

Vai homeopātija var palīdzēt hronisku slimību ārstēšanā?

Var, bet ne visos gadījumos. Homeopāts skata cilvēku kopumā. Vienalga, ar kādu slimību cilvēks atnāk uz konsultāciju – sirds mazspēju, bronhiālo astmu vai jebkuru citu kaiti, ārsts ne tikai iedziļinās konkrētā orgāna patoloģijā, bet arī slimības izpausmēs -kad tā sākusies, kādi bijuši pirmie simptomi, viņš noskaidro arī pacienta psihoemocionālo stāvokli, rakstura īpatnības, ādas, matu un acu krāsu, kaites, ar kurām slimo citi ģimenes locekļi. Tāpēc, piemēram, bronhiālo astmu diviem dažādiem pacientiem homeopāts, iespējams, ārstēs ar atšķirīgiem preparātiem.

Vai šo ārstēšanas metodi var savienot ar klasisko medicīnu?

Ārstējot hroniskas, smagas saslimšanas, vienmēr ņemam vērā slimības izpausmes un tās gaitu. Diezin vai homeopāts riskēs noņemt klasiskās medicīnas medikamentus, piemēram, cukura diabēta gadījumā, tā, iespējams, pasliktinot pacienta veselības stāvokli. Homeopātiem ir ārsta izglītība. Viņi vērtē ķīmisko preparātu lomu un nepieciešamību. Nevar diabēta pacientam nedot insulīnu, toties ir iespējams ar homeopātiju palēnām samazināt insulīna devas, reizēm izdodas arī atteikties no zālēm. Tajā pašā laikā, piemēram, bronhiālā astma un citas alerģiskas saslimšanas labi padodas ārstēšanai ar homeopātiju. Tāpat ar šo metodi var uzveikt hroniskas locītavu sāpes, nieru, urīnceļu, aknu kaites un citas smagas hroniskas saslimšanas.

Kā homeopātija var palīdzēt akūtās situācijās?

Akūtas saslimšanas ārstēšanai padodas vieglāk, piemēram, ja bērnam ir cūciņas, auss iekaisums. Tikai šādās situācijās nevajadzētu par varītēm samazināt paaugstināto temperatūru. Tā ir normāla organisma aizsargreakcija. Es kā pediatrs savu pacientu mammām iesaku nenodzīt temperatūru, ja tā nav augstāka par +39 grādiem. Protams, ja bērnam nav medicīnisku indikāciju, piemēram, priekškrampju stadijas, organisma atūdeņošanās pārkaršanas dēļ u.c. Nodzenot temperatūru, mēs atņemam organismam spēju pašam cīnīties, jo šādas temperatūras ietekmē sadeg, iet bojā svešie mikroorganismi.

Kā uz organismu iedarbojas homeopātiskās zāles?

Homeopātiskie preparāti stiprina organisma pašaizsardzības spējas un atjauno organisma dzīvības spēku, tā palīdzot izārstēties. Šīs zāles var droši lietot grūtnieces, māmiņas, kas baro bērnu ar krūti, alerģiski slimnieki. Ja ārstēšanās sākumā sākas slimības paasinājums, tas liecina, ka konkrētais preparāts piemeklēts pareizi. Turklāt paasinājums parasti pāris dienu laikā pāriet. Homeopātiskie zāļu līdzekļi atšķiras no tradicionālajā medicīnā lietojamiem medikamentiem ar pagatavošanas principu, devām un slimnieka individualitātes ievērošanu. Tos gatavo, daudzkārt atšķaidot kādu dabīgas izcelsmes vielu (augus, minerālus, dzīvnieku izcelsmes produktus). Visbiežāk lieto pilienus vai graudiņus – mazus cukura zirnīšus, kas piesūcināti ar zālēm. Atšķaidījumi ir desmitkārtīgi, simtkārtīgi un pat tūkstoškārtīgi. Turklāt katru reizi, atšķaidot konkrētu šķīdumu, tas tiek intensīvi sakratīts jeb potencēts (vislielākā iedarbība ir tieši tiem līdzekļiem, kas atšķaidīti simtiem vai pat tūkstoš reižu).

Tūkstoš reižu atšķaidot, no aktīvās vielas taču nekas nepaliek pāri? Kā tad notiek ārstēšana?

Preparāts satur nevis konkrēto aktīvo vielu, bet gan informāciju par to. Liela nozīme ir arī šķīdumu kratīšanai, kad ārstnieciskās vielas un šķīdinātāja molekulas sitas viena pret otru. Rezultātā šķīdinātāja molekulās paliek aktīvās vielas nospiedumi jeb šķīdinātājs iegūst aktīvās vielas ārstnieciskās īpašības, turklāt atbrīvojoties no nevēlamām blakusparādībām. Ar homeopātisko preparātu pamodina cilvēkā snaudošo dzīvības spēku. Tam bieži vien ir regulējoša darbība, jo organisms jau lielākoties zina, kā atveseļoties, ir tikai apjucis, dezorientēts. Preparāts palīdz organismam pašam sakārtoties un līdz ar to arī atveseļoties.

Vai izdodas iedarboties arī uz ļaundabīgiem procesiem?

Ļaundabīgais process bieži vien liecina, ka organisms ir daudz cietis. Lielākoties tieši ielaistas, laikus neārstētas hroniskās slimības ir ļaundabīgo audzēju priekšstadija. Ļaundabīgie procesi nerodas pēkšņi, tie parasti sākas, kad organisms ilgstoši nespēj tikt galā ar sarežģījumu. Ir gadījumi, kad ar homeopātiju izdodas palīdzēt, taču lielākoties šo metodi izmanto kā palīgterapiju, lai atvieglotu pacienta ciešanas, paātrinātu atveseļošanos. Svarīgi ir laikus uzsākt ārstēšanos, darīt visu, lai organisms varētu funkcionēt veselības režīmā, lai tam nav nemitīgi jātiek pāri dažādu veidu stresiem (slimībām, ķīmisko vielu – zāļu – negatīvajām iedarbībām, kaitīgo ieradumu atstātajām pēdām, miega badam utt).

UZZIŅA

Nesen darbu sācis Homeopātijas institūts, kurā strādā homeopāti, imunologs, bērnu fizioterapeiti un psihologi. Sadarbojoties šiem speciālistiem, ir vieglāk izvērtēt pacienta veselības stāvokli, atrast efektīvāko risinājumu veselības sarežģījumu novēršanai.

Aija Krustiņa, “Praktiskais latvietis”, 24.08.2006

Copyright © TVNET

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*

Lūdzu aprēķini! 6 + 3 =