Tibetas tradicionālā terapeitiskā masāža Ku Nye

Kas ir Ku Nye masāža?

 

Ku Nye masāža ir viena no Tibetas Medicīnas ārstniecības praksēm, ko pielieto līdzsvara atjaunošanai cilvēka organismā. Šī terapija palīdz cilvēkā līdzsvarot fizisko, garīgo un mentālo enerģiju plūsmas.

 

Mana masāžas skolotāja Pema Buti uzskata, ka šī ir viena no spēcīgākajām Tibetas Medicīnas ārstnieciskajām metodēm. Kad pirmo reizi pats saņēmu Ku Nye masāžu, biju patīkami pārsteigts par tās par daudzpusīgo iedarbību. Šis bija viens no galvenajiem iemesliem kādēļ 2014.gadā pēc ceļojuma uz svēto Kailasa kalnu Tibetā, nolēmu uzkavēties Nepālas galvaspilsētā Katmandu nedaudz ilgāk. Tur Tibetiešu ārsta Tenzina Šeraba klīnikā Pure Vison Sorig 10 dienu mācību un prakses laikā apguvu šo lielisko terapijas metodi. Tā nu šī lieliskā masāža nokļuva arī Latvijā.

 

Tibetiešu valodā „Ku” nozīmē eļļas pielietošana un „Nye” nozīmē dažādu plaukstas spiedienu un kustību izdarīšana pa visu ķermeni. Ku Nye terapijas laikā terapeita uzmanības centrā ir noteikti punkti un zonas, kas atbilst konkrētam cilvēka konstitūcijas tipam vai noteiktai slimībai.

Ku Nye ir ieteicama gan kā atsevišķa terapija metode, gan kā profilaktisks pasākums iespējamās saslimšanas novēršanā un kā atbalstoša terapija saistībā ar citām ārstēšanās metodēm. Ku Nye ir lielisks veids kā atpūsties un uzlabot vispārējo veselības stāvokli. Kopš seniem laikiem Tibetā tiek uzskatīts, ka Ku Nye veicina ilgmūžību, jo procedūras laikā notiek sensoro orgānu attīrīšana un darbības uzlabošana, kā arī vienlaicīgi notiek pozitīva iedarbība uz iekšējo orgānu darbības stimulēšanu.

 

Kādos gadījumos Ku Nye masāža ir ieteicama?

  • Ku Nye praktizēšana pozitīvi iedarbojas uz ļoti daudziem orgāniem un orgānu sistēmām.
  • Tā galvenokārt palīdz neiroloģisku problēmu gadījumos un ar stresu saistīto problēmu risināšanā.
  • Ļoti ieteicama Ku Nye terapija ir sieviešu veselību traucējumu novēršanā, hronisku muguras sāpju gadījumos, gremošanas sistēmas uzlabošanā, saspringtas vai vājas muskulatūras darbības atjaunošanā, locītavu un saišu elastības uzlabošanā.
  • Citi gadījumi: kakla un plecu stingrībai, kakla skriemeļu kustību amplitūdas palielināšana, uzlabo lēnu novājinātu asinsriti, stimulē limfas plūsmu, atjauno raupjas un sausas ādas stāvokli.
  • Ku Nye ir ļoti ieteicama sportistiem pēc paaugstinātām slodzēm un izteikta noguruma, kā arī novājināta ķermeņa gadījumos pēc ilgstošas slodzes vai slimības. Vecākās paaudzes cilvēkiem tā paaugstina enerģijas apriti organismā. Ku Nye ir ļoti palīdzoša Vēja konstitūcijas līdzsvara atjaunošanai.

 

 

Masāžas piedāvājums:

Tradicionālā Relaksējošā Ku Nye masāža: harmonizē un stimulē enerģijas plūsmu, samazina sasprindzinājumu muskuļos un atslābina pēc izteikta noguruma. Masāžas ilgums 90 min.

 

Tradicionālā Terapeitiskā Ku Nye masāža: atjaunojoša ārstēšanas procedūra, kuras laikā tiek stimulēti īpaši punkti, lai veicinātu enerģijas plūsmu. Masāžas ilgums 90 min.

 

Muguras, kakla un plecu joslas Ku Nye masāža: iedarbība uz īpašiem punktiem, lai mazinātu nogurumu un sasprindzinājumu muskuļos un saitēs. Masāžas ilgums 30/45 min.

 

Masāžas terapijas laikā tiek lietots tradicionālais Ku Nye ārstniecības augu masāžas eļļas maisījums.

 

Noderīgi zināt!

Ku Nye Masāža uz lielāko daļu cilvēkiem iedarbojas atslābinoši. Pirmās minūtes un pāris stundas pēc terapijas ļoti spēcīgi izpaužas fiziskās un garīgās enerģijas līdzsvars. Tādēļ ieteicams pēc masāžas neplānot lielas fiziskas aktivitātes vai emocionāli un garīgi saspringtu darbu. To labāk darīt nedaudz vēlāk vai nākamajā dienā.

Esiet laipni gaidīti!

Speciālists: Ints Mūrnieks