Satikt savu veselību ar Biodanza

Aicinām uz 9 nodarbību ciklu caur zināšanām uz praksi

cilvēkus ar dažādiem veselības traucējumiem

Satikt savu veselību

No 19. aprīļa līdz 14. jūnijam ceturtdienu vakaros no plkst 19.30 –   21.00

Veselība nav slimības neesamība. Veselība ir sajūta, kuru neatspoguļo ne ārsta slēdziens “praktiski vesels”, ne konkrēta diagnoze. Veselības sajūta mums ir nepieciešama, lai spējam justies apmierināti ar sevi un varam dzīvot piepildītu un laimīgu dzīvi.  

Ja sanācis tā, ka jādzīvo ar slimību, pamazām pierodam pie domas, ka dzīvot ciešanās savā ķermenī ir normāli un citādi nav iespējams. Mēs nevaram izslēgt apstākļus, kuri mūs ietekmē, taču varam piestrādāt, lai mainītu veidu, kā uz tiem reaģējam. Šobrīd lielākā daļa slimību tiek dēvētas par psihosomātiskām, jo to izraisošie faktori saistīti ar emocionālām grūtībām, kas pamazām rada fiziskas ķermeniskas problēmas. Un tā patiešām ir. Tomēr ir kopsakarības slimību izcelsmes iemeslos, kurus zinot, varam sev palīdzēt viedāk. Mainīt sevi ir dzīves visgrūtākais izaicinājums, taču vienīgais jēgpilnais uzdevums ceļā uz VESELĪBU!

Šajās nodarbībās pētīsim plašāk slimību izcelsmi un atklāsim veidus, kā atgriezties tuvāk savai veselībai. Katrai nodarbībai būs 2 daļas:

  • teorētiskā daļa (apm. 30 min.), kurās varēsiet uzzināt “ko ārsti nestāsta”, jeb slimību izcelsmes iemeslus un sakarības. Katras nodarbības tēma veidosies pēc grupas vajadzībām.

Pirmās nodarbības tēma – “Kā emocijas mūs kustina?  – emociju saistība ar mūsu orgānu sistēmu un vispārējo veselību.”

  • praktiskā daļa (apm. 60 min.) ar mūziku un kustībām, kurā izdzīvosim teoriju praksē un integrēsim to sevī caur pieņemošu un pozitīvu uztveri ar biodanza, jeb biodeju.

Par praktisko daļu ar Biodanza un Klīniskā biodanza:

Biodanza metodes izcelsme ir klīniska, jo sākotnēji tā tika radīta, lai uzlabotu ilgstoši slimojošu pacientu veselību un dzīves kvalitāti psihiatrijas slimnīcā Santjago, Čīlē pirms apm.60 gadiem. Šobrīd biodanza vairs netiek saistīta tikai ar slimnīcas vidi, bet ir pasaulē pazīstama atveseļojoša sistēma, kurā izmanto mūziku, kustības un savstarpējo komunikāciju grupā. Biodanza mērķis ir sasniegt augstāku veselības un labklājības līmeni.
Būtiskākais biodanza ārstnieciskais faktors ir tās spēja vienkāršā dabiskā veidā ierastās reakcijas uz stresu pamazām pārveidot veselīgākās, un pamodināt dabiskos pašdziedināšanās mehānismus caur organisma pašregulāciju. Biodanza palīdz iegūt jaunu uztveri par sevi un spēcina cilvēka identitāti, kā arī iemāca jaunus afektīvas komunikācijas veidus ar sevi un apkārtējo pasauli.

 

Par vadītājiem:

Mārtiņš Kalniņš ir ārsts ar zināšanām Ķīniešu tradicionālajā medicīnā un akupunktūrā, diplomēts biodanza skolotājs. Klīniskā un sociālā biodanza; Sistēmfemenoloģiskā konsultēšana pēc Helingera metodes, vadītājs
Kristiāna Kalniņa ir Biodanza skolotāja, deju/kustību terapeite, Maģistra grāds veselības aprūpē. Klīniskā un sociālā biodanza; Sistēmfemenoloģiskā konsultēšana pēc Helingera metodes, vadītāja, u.c. Vairāk: http://kristiana.biodanzalatvia.lv/lv

Esam kopā vairāk kā 30 gadus un abi pēc profesijas un dvēseles aicinājuma esam mediķi. Mūsu pieredze apliecina, ka visas zināšanas par veselību jau ir mūsu ķermenī. Taču ir vajadzīgs veids, kas mums palīdz noticēt savai iekšējai zināšanai un ļauj tai atvērties!

Kas nepieciešams nodarbībā: ērts apģērbs, kas netraucē kustībām, kājas var būt basas vai zeķītēs ar neslīdošu pēdas daļu. Vēlams paņemt ūdeni, ko padzerties nodarbības laikā.