Psiholoģija ir zinātne, kas nodarbojas ar indivīda apziņas izpēti un aprakstīšanu. Psiholoģiju mēdz klasificēt dažādi – gan pie dabaszinātnēm (fizikas, ķīmijas, bioloģijas), gan pie sociālajām zinātnēm (socioloģijas, politoloģijas), gan arī pie humanitārajām zinātnēm.
Kopumā psiholoģijā ir dažādi virzieni, sākot no sporta psiholoģijas un beidzot ar praktiskās psiholoģijas nozarēm (piemēram, psihoterapija vai organizāciju psiholoģija ).
Psihologsstrādā ar psiholoģiskām metodēm (empātiska attieksme, jūtu atspoguļošana, aktīvā klausīšanās utt.) un sniedz psiholoģiska veida palīdzību. Palīdzība var būt dažāda – konsultējoša, terapeitiska, atbalstoša, informatīva, reizēm viņš var ieteikt citu speciālistu.
Psihologa kompetence ir konsultēšana. Pie psihologa bieži vien vēršas ar kādu konkrētu problēmu. Visbiežāk šī problēma ir tagadnes problēma, pašreizēja. Konsultēšanas procesā tiek skarta tikai kāda personības daļa, kas saistās ar risināmo problēmu. Citiem vārdiem sakot, konsultēšanā tiek strādāts ar tagadni (atsevišķos gadījumos tiek analizēti arī pagātnes notikumi).
Konsultēšanā tiek runāts par konkrētu situāciju un konkrētu problēmu. Psihologs var strādāt, piemēram, ar tādām problēmām kā traucējošas izjūtas – bailes, trauksme, greizsirdība, dusmas, nepilnvērtības sajūta, vientulības izjūta u.c. Ja ir grūtības veidot ilgstošas draudzīgas, mīlestības pilnas, intīmas attiecības, grūtības bērnu audzināšanā, nesaskaņas darbā, izvēles grūtības, problēmas ģimenes dzīvē, vai, citiem vādiem sakot, pie psihologa var doties ar jebkuru psiholoģisku problēmu.
Konsultē psiholoģes:
– Amanda Zariņa (latviešu un krievu valodā) un
– Marika Grasmane (latviešu un krievu valodā)
Skatīt – pieņemšanas laikus.
Jautājumi / Atbildes