Marte Meo metode

Marte Meo tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “pašu spēkiem”. Šo metodi izveidoja Maria Aarts no Nīderlandes. Šobrīd ar to stādā vairāk kā 38 pasaules valstīs. Latvijā metodes ieviesēji ir Ilona un Gatis Buši. Marte Meo metode sniedz konkrētas atbildes uz vecāku jautājumiem par savstarpēju saskarsmi, bērnu attīstību un audzināšanu. Aiz katras bērna problēmuzvedības slēpjas vēstījums: “Es vēl neesmu kaut ko attīstījis. Jūs, pieaugušie, mēģiniet to ieraudzīt un saprast!” Taču Marte Meo metode ir domāta ne tikai vecākiem, kuriem ir grūtības ar bērna uzvedību, bet arī tiem, kuri vēlas attīstīt bērna spējas un personību jau no pašiem pirmajiem dzīves mirkļiem.

 

Metode ir liels atbalsts speciālistiem darbā ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kur attīstība prasa daudz vairāk laika un atbalsta, kur mazie attīstības sasniegumi prasa “īpašas nosvinēšanas” prasmes.

 

Metode speciālistiem palīdz atbildēt uz vecāku jautājumiem “Ko darīt?”. Aiz bērna problemātiskās uzvedības ieraudzīt bērna attīstības pieprasījumu un soli pa solim to īstenot.

 

Darbam ar Marte Meo metodi nav vecuma ierobežojuma. Tā der vecākiem, kas vēlas, lai ar bērnu kopā pavadītais laiks būtu pilnvērtīgs. Izmantojot Marte Meo metodi, tiek attīstītas pieaugušā prasmes sadarboties, atbalstīt, ieraudzīt bērna attīstības iespējas, lai spētu izmantot savus resursus un atrisinātu situāciju pašu spēkiem. Grūtās situācijas var padarīt par attīstības iespējām. Un to var darīt viegli, gūstot prieku un gandarījumu!

 

Marte Meo konsultēšana norit pa soļiem. Bērna vecāks izklāsta speciālistam situāciju un uzdod jautājumus. Nākošais solis: Marte Meo konsultants nofilmē 5-10 minūtes garus video ar bērnu un pieaugušo ikdienas situācijā (piem. spēlēšanās, mācīšanās, ēšana, ģērbšanās utt.), vai konsultāciju kabinetā. 3.solis. Speciālists uzfilmēto materiālu izanalizē, atklājot bērna attīstības vajadzības. Nākamajā konsultācijā speciālists vecākam parāda veiksmīgos kadrus un izceļ labos saskarsmes momentus, tā stiprinot vecāka dabiskās kompetences – dabisko prasmi būt par vecāku. Tiek izskaidrots un uzsvērts, kāds pieaugušā atbalsts ir nepieciešams ikdienā bērna attīstības veicināšanai.

 

Šo metodi savā darbā pielieto psiholoģe Amanda Zariņa.

 

Skatīt – pieņemšanas laikus.

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*

Lūdzu aprēķini! + 54 = 57