Osteopātija

Osteopātijas pamatprincipi

Osteopātija pamatojās uz cilvēka organismu kā vienotu veselumu, kur struktūra (anatomija) un funkcija (fizioloģija) savstarpēji ir saistīta. Organismā atrodas viss nepieciešamais veselības uzturēšanai, tādēļ osteopāti savā ārstēšanā neizmanto medikamentus. Katrs pacients ir unikāls un osteopātijā nav standarta risinājumu.

Osteopātija – droša un veiksmīga ārstēšana ar ilgstošu un paliekošu efektu.

 

Kā osteopāti atklāj slimību?

Osteopāti diagnosticē ar rokām, izmantojot savu roku pirkstu īpašu jūtīgumu, kurš tiek speciāli trenēts.

 

Ko osteopāti ārstē?

Osteopātija ārstē nevis slimību, bet cilvēku, cīnās nevis ar simptomiem, bet meklē pataloģiju un novērš to. Tādā veidā osteopātiskā medicīna palīdz jebkurā vecumā. Pieņemts, ka osteopātisko ārstēšanu izmanto pie osteohondrozēm, sāpēm mugurā, dažādu etioloģiju galvas sāpēm, taču šī sfēra ir daudz plašāka. To plaši pielieto neiroloģijā, ortopēdijā un traumatoloģijā, sporta medicīnā, neonatoloģijā, pediatrijā, akušērijā un ginekoloģijā, iekšējās slimībās u.c. Osteopātijai ir ļoti nozīmīga loma profilaktiskajā  medicīnā.

 

Kā osteopāti veic izmeklēšanu?

Pirms izmeklēšanas, osteopāts uzmanīgi iepazīsies ar Jūsu anamnēzi, uzdos daudz jautājumus. Daži jautājumi šķitīs jocīgi un nenozīmīgi, bet tieši atbildes uz tiem osteopātam radīs priekšstatu par Jūsu problēmām. Ārsts detalizēti Jūs izmeklēs un piemeklēs nepieciešamo ārstēšanas tehniku.

 

Ko osteopātiskā ārstēšana sevī ietver?

Osteopātija tiek pielietota tikai “maigu roku” pieskārienu tehnika un ļoti viegla, bieži pat maz ievērojama audu kustība. Dažas var likties jau pazīstamas, piemēram, ja esat apmeklējis manuālo terapeitu. Taču katram pacientam, izvērtējot viņa stāvokli tiek piemērota noteikta ārstēšana, kas būtībā ir individuāla, kaut gan diagnozes ir līdzīgas.

 

Kombinācijā ar citiem medicīnas veidiem

Osteopātija labi saistās ar homeopātiju, fizioterapiju, adatu terapiju. Svarīgs osteopātijas turpinājums ir ārstnieciskā vingrošana, fizioterapeita nodarbības. Lai uzturētu organismu veselu, ir ieteicams veselīgs dzīves veids, jāseko ārsta rekomendācijām, reizi pusgadā apmeklēt osteopātu – korekcijai.

Mūsu osteopāts:

Inese Ārija Rusele

Skatīt – Ko ārstē osteopātija?

 

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*

Lūdzu aprēķini! 21 + = 26