Homeopātija

Homeopātija ir medicīnas nozare, kura ārstēšanā izmanto dabīgas vielas un rūpējas par organisma aizsargspēju paaugstināšanu, kā arī par attīrīšanu no ķīmiskiem piesārņojumiem. Homeopātija ārstē gan hroniskas, gan akūtas slimības.

 

1796.vācu ārsts Samuels Hanemanns (1755–1843) formulē homeopātijas pamatprincipu: similia similibus curentur (ārstē līdzīgu ar līdzīgu). Tas nozīmē, ka substances ir spējīgas izraisīt traucējumus veselā organismā, tiek lietotas, lai ārstētu līdzīgus traucējumus slimam cilvēkam. Hipokrāts 2000 gadus atpakaļ runāja par ārstēšanu līdzīgu ar līdzīgu, bet formāli to sistematizēja Hanemanns. Homeopātiskās zāles iedarbojas tieši un stimulējoši uz organisma pašregulējošajiem mehānismiem.

 

Otrs homeopātijas pamatprincips ir ārstēšanas individualizācija. Tas nozīmē, ka izvēlētajam medikamentam ir jābūt pēc iespējas līdzīgākam pacienta un slimības raksturam. Lai noteiktu līdzības principu, ņem vērā slimības simptomus, pacienta ķermeņa uzbūvi, personību, temperamentu un ģenētiskās noslieces.

 

Trešais ir minimālu devu princips. Homeopātijā lieto ļoti atšķaidītas substances, ko sauc arī par ultramolekulārajiem atšķaidījumiem un šo atšķaidījumu sakratīšana (potencēšana) ražošanas procesā ir noteicošais elements homeopātisko preparātu ražošanā.

 

Īpaši labi homeopātiskā ārstēšana var palīdzēt grūtniecības laikā. Biežākie grūtniecības laikā novērojamie simptomi ir sirds – asinsrites sistēmas traucējumi, nervozitāte, herpes, anēmija, muguras un locītavu sāpes, miega traucējumi un maksts infekcija. Vairums ķīmisko preparātu iet cauri placentārai barjerai un, tātad apdraud augli. Šeit vislabāk noder homeopātiskie preparāti, kuri nenodarīs pāri ne grūtniecei, ne auglim.
Sievietes veselībai ir izšķiroša nozīme grūtniecības un dzemdību laikā. Ja grūtniecības laikā un pirms tās sieviete lietojusi tikai veselīgas lietas un vajadzības gadījumā homeopātiskos preparātus, ārsti novēro mazāk dzemdību komplikāciju un bērni dzimst veselāki.
Ja dzemdībās nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, tad homeopātiskie preparāti palīdzēs izvairīties no komplikācijām un saīsinās atveseļošanās laiku.
Arī zīdīšanas periodā var palīdzēt homeopātija. Mastīts (piena dziedzera iekaisums) ir nereta problēma, kuras risināšanā ķīmiskie preparāti var kaitēt bērnam.

 

Homeopāts ārstē bērnus un pieaugušos ar klasiskās homeopātijas metodi sekojošos gadījumos:
– bronhiālā astma,
– enurēze,
– alerģiskas saslimšanas t.s.k. atopiskais dermatīts, neirodermīts,
– ginekoloģiskās saslimšanas,
– gremošanas sistēmas problēmas u.c. iekšķīgi patoloģiski stāvokļi,
– vairogdziedzera u.c. endokrīnās sistēmas saslimšanas,
– urīnceļu infekcijas,
– neiroloģiskas saslimšanas t.s.k. epilepsija, bezmiegs, veģetatīvā distonija,
– psihiski un emocionāli traucējumi,
– locītavu saslimšanas,
– kā arī dažādus akūtus stāvokļus.

 

Mūsu homeopāts:

Edgars Mednis

 

 

Skatīt – pieņemšanas laikus.

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*

Lūdzu aprēķini! + 30 = 32