Masāža zīdaiņiem un bērniem

Visiem gādīgiem vecākiem zināms, kādu brīnišķīgu iedarbību uz bērna organismu veic masāža – tā nostiprina muskulatūru, tonizē asinsrites un limfātisko sistēmu, stimulē gremošanas sistēmas darbību, uzlabo koordināciju un mazuļa vispārējo attīstību.

 

Iespaidi, kurus mazulis gūst no pieskārieniem, jau no pirmajām dzīves dienām ir viņam ļoti nozīmīgi. Masāža dod viņam drošības sajūtu. Ir novērots, ka zīdaiņi, kurus masē, jūtas labāk.

 

Zīdaiņa ķermenis ir pārāk maigs un jutīgs, lai pielietotu klasiskās masāžas tehnikas, tāpēc masāžas pamatā galvenokārt ir maiga glāstīšana un to drīkst veikt tikai veselam bērnam. Vislabāk ieplānot masāžu, kad mazulis ir izgulējies un paēdis (bet ne uzreiz pēc barošanas). Labs brīdis ir kārtējā pārtīšanas vai pārģērbšanas reize.

 

Masāža var izrādīties brīnišķīgs līdzeklis sīku veselības traucējumu novēršanai. Tā labvēlīgi ietekmē gremošanu un palīdz mazināt nepatīkamās sajūtas, ko izraisa vēdera pūšanās, kā arī uzlabo bērna pašsajūtu un miegu. Dažkārt masāža atvieglo arī klepu.

 

Masāžu veic:

Gunta Veilande (zīdaiņiem un bērniem).

 

Skatīt – pieņemšanas laikus.

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*