Vingrošana kopā ar mazuļiem

Nodarbības jaunajām māmiņām notiek gan individuāli, gan pavisam nelielās grupiņās (līdz trim māmiņām un trim mazuļiem) – lai izvairītos no papildus trauksmes, atstājot mazuli mājās, tiek piedāvāta iespēja apmeklēt vingrošanu kopā ar mazuli. Fizioterapeits katrai māmiņai izstrādā noteiktu vingrojumu programmu, iepriekš veicot izmeklēšanu un apzinot katras sievietes veselības stāvokli.

 

Kā zināms, pēcdzemdību periods ilgst 6 – 8 nedēļas un šajā laikā vingrojumus var izpildīt ar ļoti mazu intensitāti un atkārtojumu skaitu. Šajā laikā jaunās māmiņas vingrošanu var atsākt ar ārsta atļauju, taču tam jānotiek speciālista vadībā. Izpildot noteiktus vingrojumus var tikt uzlabota audu sadzīšana, stiprinātas saites un muskulatūra, kā arī veicināta dzemdes savilkšanās. Savukārt nopietnākas vingrošanas nodarbības sieviete var sākt apmeklēt divus mēnešus pēc dzemdībām, kad pilnībā beigusies pēcdzemdību asiņošana un veikta ginekoloģiskā izmeklēšana un, protams, iegūta ginekologa atļauja veikt fiziskās aktivitātes.

 

Biežākās pēcdzemdību problēmas ir saistītas ar muguras sāpēm, sāpēm plecu joslā bērna barošas laikā, urīna nesaturēšanu, dzemdes nepareizu guļu, kā arī dzemdes noslīdējumiem un plakano pēdu, kas radusies grūtniecības laikā. Šīs nepatīkamās sajūtas un problēmas var mazināt ar vingrojumu palīdzību.

 

Nav noslēpums, ka jaunajām māmiņām gan psiholoģisku, gan tīri praktisku iemeslu dēļ samērā bieži ir problemātiski apmeklēt vingrošanas nodarbības. Tas tāpēc, ka nav kur atstāt mazuli, jāieplāno bērniņa barošanas reizes un reizēm arī psiholoģiski māmiņa nav gatava uz pāris stundām uzticēt mazuli kādam citam cilvēkam. Tāpēc piedāvājam apmeklēt vingrošanu kopā ar mazuli. Māmiņai vingrojot, mazulis saldi čuč vai spēlējas blakus māmiņai, vai dažos vingrojumos vingro kopā ar māmiņu. Nodarbībās ir individuāla pieeja sievietei. Fizioterapeits veic izmeklēšanu, noskaidro problēmas un to iemeslus, izstrādā noteiktu vingrojumu programmu individuāli katrai sievietei.

 

Vingrošanas labumi:
– tiek stiprināti vēdera priekšējās sienas muskuļi, iegurņa pamatnes muskuļi, starpenes muskuļi, kāju muskuļi, krūšu muskuļi, muguras muskuļi,
– tiek veicināta dzimumorgānu atjaunošanās, laktācija ( krūts piena veidošanās, audu sadzīšana ( paātrina plīsumus sadzīšanu),
– tiek uzlabota zarnu un urīnpūšļa darbība,
– tiek palielināta sirds asinsvadus sistēmas slodzes izturība,
– tiek stabilizēti vielu maiņas procesi,
– palīdzība pēcdzemdību depresijas profilaksē.

 

Nodarbībās tiek izmantoti dažādas intensitātes spēka vingrojumi, stiepšanās vingrojumi, relaksācijas vingrojumi, elpošanas vingrojumi, speciāli vingrojumi starpenes muskulatūras stiprināšanai.

 

Svarīgi zināt, ka vingrošanu nedrīkst apmeklēt, ja:
– paaugstināta ķermeņa temperatūra,
– liels asiņu zudums dzemdībās,
– smags nieru bojājums,
– ginekologs nav devis piekrišanu vingrošanai.

 

Vingrošanu māmiņām kopā ar mazuļiem vada:

Santa Feldmane

 

Skatīt – pieņemšanas laikus.

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*