Koriģējošā vingrošana bērniem un pusaudžiem

TIKAI 20 % BĒRNU IR PAREIZA STĀJA. KĀ AR TAVA BĒRNA STĀJU?

 

Padoms Nr.1. Vērojiet bērna stāju – kā viņš iet, sēž, stāv, skrien.

 

Padoms Nr.2. Izvairieties no nepareizu stāju veicinošiem faktoriem:
1) neērta apģērba un apaviem;
2) neatbilstošām mēbelēm;
3) neērtām ieraduma pozām stāvot, sēžot, balstoties un lasot.

 

Padoms Nr.3. Vingrojiet kopā ar bērniem! Kopīga ikdienas vingrošanas pusstunda darīs veselīgāku, dzīvespriecīgāku un laimīgāku gan lielo, gan mazo vingrotāju. Vajadzētu vingrot spoguļa priekšā, jo tā iespējams kontrolēt stāju, roku un kāju stāvokli. Cits variants – peldēšana, kas simetriski nodarbina ķermeņa abu pušu muskulatūru.

 

Padoms Nr.4. Īpašu uzmanību pievērsiet sava bērna apaviem. Tiem jābūt ar cietu, elastīgu zoli, 0,5 – 0,7 centimetru augstu papēdi, kapes daļu un nelielu supinatoru – spilventiņu liestes iekšpusē. Pusaudzēm jāizvairās no augstu papēžu nēsāšanas.

 

Padoms Nr.5. Ne mazāk svarīga ir arī pareizi izvēlēta bērna guļasvieta. Ideālā variantā matracim vajadzētu būt 15 – 20 centimetrus biezam, un zem tā jānovieto cieta plāksne. Bērnam nevajadzētu gulēt izgulētā dīvānā vai pārāk mīkstā pēlī.

 

Padoms Nr.6. Esiet īpaši vērīgi un vērojiet bērna stāju, nēsājot skolas somu. Deviņu desmit gadu vecumā visstraujāk attīstās mugurkauls. Noteikti atmaksājas dārgākas skolas somas, jo labai un muguru saudzējošai somai vajadzētu būt ar stingru polsterējumu, lai grāmatu stūri nedurtos mugurā, un platām polsterētām lencēm, kas negriežas plecos. Jākontrolē arī skolas somas svars.

 

Padoms Nr.7. Ja nepieciešams, meklējiet fizioterapeita palīdzību. Fizioterapeits var palīdzēt sekot pareizai fiziskai ķermeņa noslogošanai un izveidot vingrojumu kompleksu, lai nostiprinātu ķermeņa muskulatūras vājākās vietas.

 

Ar bērnu vecākiem pārrunājam ergonomijas principus, ikdienas aktivitāšu pareizu veikšanu, kā arī mācību vietas iekārtojumu, skolas somas izvēli u.c. jautājumus.

 

Nodarbībās tiek izmantots fizioterapijas aprīkojums: hanteles, lielās fizioterapijas bumbas, vingrošanas lentas, gumijas, līdzsvara virsmas, rotaļu elementi.

 

Stāju iespējams koriģēt arī ar medicīnisko teipošanu.

 

Piedāvā mūsu fizioterapeits:

Uģis Bērziņš

 

Skatīt – pieņemšanas laikus.

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*