Ārstnieciskā vingrošana pieaugušajiem

Fizioterapeits pirmajā vizītē veic pacienta izmeklēšanu atbilstoši viņa problēmām. Atkarībā no saslimšanas un esošajām problēmām tiek sastādīts fizioterapijas plāns, kur tiek iekļauti ārstnieciskie vingrojumi, kas sastāv no:

  • terapeitiskiem vingrojumiem muskuļu spēka uzlabošanai un muskuļu stiepšanai,
  • līdzsvara un koordinācijas treniņam,
  • stājas un gaitas korekcijai,
  • kustību stereotipa korekcijai,
  • relaksācijas tehnikas.

 

Elpošanas problēmu gadījumā (bronhiālā astma, bronhīts, pneimonija) tiek iekļauti elpošanas vingrojumi: plaušu drenāžas tehnikas, relaksācijas pozas.

 

Muguras sāpju pacientiem, grūtniecēm un bērniem ar stājas traucējumiem tiek pārrunāti ergonomijas principi un ikdienas aktivitāšu pareiza veikšana.

 

Pie saslimšanām, kur traucētas ikdienas aktivitātes, iekļaujam nodarbībā ikdienas aktivitāšu treniņu (pacientiem ar funkciju traucējumiem, piemēram, pēc insulta, ar parēzēm u.c. ir nepieciešami speciāli ikdienas funkciju treniņi – apsēšanās, apgulšanās un pārvietošanās uz ratiņkrēlu, iešana ar vai bez palīgierīcēm u.c.).

 

Fizioterapeits nodarbības laikā izmanto mīksto audu tehnikas, lai mazinātu mīksto audu paaugstinātu saspringumu un sāpes, tiek veikta manuāla mehāniska iedarbība uz muskuļiem un saitēm, cīpslām, trigera punktu apstrāde, cīpslu šķērsmasāža, pasīvo kustību izstrāde (nepieciešama kustīguma veicināšanai un kontraktūru profilaksei), locītavu mobilizācija kontraktūru gadījumos, pasīva muskuļu stiepšana, postizometriskā relaksācija.

 

Vingrošanu var izmantot gan dažādu problēmu risināšanai, gan veselības nostiprināšanai un profilaktiskos nolūkos.

 

Nodarbībās tiek izmantots fizioterapijas aprīkojums: hanteles, lielās fizioterapijas bumbas, vingrošanas lentas, gumijas, līdzsvara virsmas, kā arī pielieto kinezioloģiskās teipošanas metodi.

 

Individuālās nodarbības var apmeklēt cilvēki ar dažādu sagatavotības līmeni, jo katram tiek piemeklēti viņam atbilstoši vingrojumi un slodze.

 

Ārstniecisko vingrošanu pieaugušajiem vada:

Uģis Bērziņš


Skatīt – pieņemšanas laikus.

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*