Trīs dienu seminārs ar sviedru telts ceremoniju

Pirmo reizi Latvijā viesosies

eskimosu šamanis Angaangaq Angakkorsuaq

un vadīs trīs dienu semināru

ar tradicionālo sviedru telts ceremoniju!

Angaangaq vadīs mūs caur vienai no svētākajām un nozīmīgākajām Amerikas, Grenlandes un Sibīrijas pamatiedzīvotāju ceremonijām – sviedru teltij. Tā reprezentē mātes Zemes dzemdi, kurā Jūs variet būt tas, kas patiesībā esiet. Sviedru teltī prāts, ķermenis un gars vienlaicīgi tiek attīrīti. Mēs sēžam aplī, bet tomēr vienatnē, ar citu blakus sēdošo esības atbalstu un runājam ar Radītāju.

Sviedru telts ceremonija sastāv no četrām daļām un Jūs variet brīvi atstāt telti jebkurā brīdī un nākt atpakaļ nākošajā daļā. Jūs variet arī palikt ārpus telts saglabājot saikni ar Radītāju un esot daļa no ceremonijas. Ceremoniju vada Angaangaq ar pieredzējušu palīgu komandu.

Angaangaq ir Rietumu Grenlandes Kalaallit Eskimosu Vecākais un viņam ir piešķirts tituls Angakkorsuaq kas nozīmē “Lielais šamanis”. Viņš ir dziednieks, stātu stāstītājs, Quilaut (vēja bungu) glabātājs un gudrības sargs starp pasaules daļām. Angaangaq pavadīs mūs mūsu svarīgākajā un tālākajā ceļojumā, ceļojumā no mūsu prāta uz mūsu sirdi.

“Sviedru telts it Mātes Zemes dzemde”

Angaangaq (šamanis no Kalaallit Nunaat cilts – Grenlande,)

Angaangaq par Sviedru telts ceremoniju:

 

“Visa cilvēce ir pārstāvēta Sviedru teltī. Arī Jūs esiet piederīgs šim aplim. Jūs neesiet viens. Jūs neesiet viens Sviedru teltī. Viss visums ir Sviedru teltī. Mēs atceramies ne tikai cilvēkus, kas bijuši mūsu dzīvē, bet arī gadalaikus: pavasari austrumos, vasaru dienvidos, rudeni rietumos un ziemu ziemeļos. Arī Jums dzīvē it gadalaiki: Jūsu pavasaris, Jūsu vasara, Jūsu rudens un Jūsu ziema. Jūs runājiet par šiem savas dzīves gadalaikiem un ikviens klātesošais klausās. Jums ir savs laiks augšanai, Jūsu laiks ziedēšanai, Jūsu ražas laiks un Jūsu atpūtas laiks. Jūs Sviedru teltī runājiet par visu šo. Jūs nerunājiet pārējiem. Un pārējie nekomentē ko Jūs sakiet. Viņi godina Jūs klusumā. Viņi klusē kāmēr Jūs runājiet ar savu Radītāju. Vecajie saka: Radītājs ir tik liels, ka viņš var paņem no Jums visu un es saku par viņu – viss.” Jūs runājiet ar savu Radītāju pārējo klātbūtnē. Jūs viņus neredziet, bet sajūtiet. Viņi Jūs neredz, kad Jūs piesarkstiet. Viņi neredz Jūsu asaras, kad Jūs raudiet. Bet viņi jūt Jūsu skumjas. Viņi jūt Jūsu kaunu. Jūs variet runāt brīvi, jo Jūs esiet viens, bet cienīts un godāts. Jūs variet klusēt, jo Jūs esiet viens bet cienīts un godāts. Sviedru telts ir intīma vieta – vieta intīmai sarunai ar Radītāju, vieta pārdomām un vieta klusumam. Sviedru telts ir vieta arī smiekliem un muļķībai. Šeit tumsā jūs viens otram stāstiet muļķīgus stāstus no dzīves un Jūs smejieties un smejieties un raudiet un smejieties. Un tad nāk pati lūgšana. Lūgšana ir starp Jums un Radītāju, To-Kurš-Mūs-Radījis, nevis starp Jums un mani. Šī ir ceremonijas būtība, ka Jūs un es un mēs mācāmies runāt Radītāja valodā. Kad es domāju par Sviedru telts mācībām, es saku: “O, kā Vecajie to zināja?” Es domāju, ka viņi vienkārši sajuta skaistumu. Šis skaistums ir viņu gudrības izpausme. Arī Jūs to variet sajust.

 

Norises laiks – 2019.gada 24. maijs plkst. 11.00 – 26. maijs plkst. 16.00

Norises vieta: „Everti” Bārbeles pag., Vecumnieku nov., LV – 3905,

GPS koordinātes 56.423017, 24.606843

Dalības maksa:

samaksājot līdz 24. aprīlim ieskaitot – 490,-EUR;

no 25.aprīļa – 520,- EUR

Reģistrējoties uz semināru jāiemaksā 100,- EUR depozīts, kas ietilpst semināra cenā un netiek atgriezts atceļot savu dalību seminārā.

Semināra dalības maksā iekļauts:

  1. Seminārs (3 dienas)
  2. Sviedru telts ceremonija
  3. Dzīvošana un naktsmājas “Evertos”
  4. Ēdināšana (veģetārs ēdiens)

Semināra dalības maksā nav iekļauts – transporta izdevumi uz/no semināra norises vietu un citi personiski izdevumi.

 

Semināru rīko: Dr. Edgars Mednis sadarbībā ar Zemgales sensētu Everti

 

Pieteikšanās un papildus jautājumi pa e-pastu:

edgars.mednis@similia.lv