Itālijā pēc «Novartis» ražotās gripas vakcīnas saņemšanas miruši jau 13 cilvēki

Itālijā miruši jau 13 cilvēki, kas saņēmuši Šveices farmācijas kompānijas «Novartis» ražoto gripas vakcīnu, svētdien paziņojušas veselības aprūpes sistēmas amatpersonas.

Itālijas Farmācijas aģentūra (AIFA) drošības apsvērumu dēļ līdz turpmākajam aizliegusi lietot divus vakcīnas «Fluad» sūtījumus, tomēr vienlaikus aicinājusi sabiedrību neļauties panikai, norādot, ka šobrīd nav pierādījumu, vai šo cilvēku nāves cēlonis ir tieši vakcīna.

AIFA norāda, ka Eiropas Zāļu aģentūra pirmdien sāks izmeklēt situāciju un ceturtdien ziņos par šā darba rezultātiem.

Itālijas varas iestādes noteica daļēju «Fluad» izmantošanas aizliegumu jau ceturtdien, kad saņemtas ziņas par trim cilvēkiem, kas miruši 48 stundu laikā pēc vakcīnas saņemšanas, un vēl vienu, kas smagi saslimis. Turpmākajās dienās parādījās informācija arī par citiem līdzīgiem gadījumiem.

 

© URL: http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/537494-italija_pec_novartis_razotas_gripas_vakcinas_sanemsanas_mirusi_jau_13_cilveki

Jautājumi / Atbildes

Ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem. Lūdzu norādiet savu vārdu, e-pastu, un jautājumu vai problēmas aprakstu. Atbildi nosūtīsim uz norādīto e-pastu. Ja vēlaties saņemt atbildi nekavējoties, lūdzu sazinieties ar mums izmantojot lapas augšā norādīto kontaktinformāciju.

*

Lūdzu aprēķini! 67 − 58 =